Tamamlanmış Fune wo Amu

'Tamamlanan Anime Çevirileri' forumunda Zentaro tarafından 19 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. #1 Zentaro, 19 Eylül 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2017

Anime Adı: Fune wo Amu
    Türü: ?
    Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016 - 23 Aralık 2016
    Bölüm Sayısı: 11
    Çeviri: Magmana
    Kodlama: Magmana

Konu:
    "Büyük Geçit" adlı yeni sözlüğün yayımlanması sürer. Genbu Shobo yayınevinde önceden satış departmanında çalışmış Mitsuya Majime, emekli oluşunu bekleyen emektar bir editör olan Kouhei Araki tarafından işe alınır. Ne kadar sözlük departmanı içten içe para yiyen böcek gibi görülse de Mitsuya büyük bir editör olabilmek için tüm gayretini ve ilgisini gösterir. Sosyal ilişkilerde zayıf olan Mitsuya, kendini daha iyi ifade edebilen Masashi Nishioka adında başka biri ile çalışmaya başlar.

PV:

Gizli İçerik:
    İçeriği Görebilmek İçin Yorum Yapmanız Lazım..

2. İzleyeceğim :p Kolay gelsin Magmana-chan ^_^

3. Çok teşekkürler fav1con-senpai :) Senin serine de başlayacağım yakında :D

Collapse Signature Expand Signature
  4. Ellerinize sağlık minna

Zentaro bunu beğendi.
  5. Çok teşekkürler

Zentaro bunu beğendi.
  6. çeviri için teşekkürler

7. Ellerinize sağlık

8. Çeviri için teşekkürler

9. Emeği geçen herkese teşekkürler.

10. teşekkürler

11. Ellerinize sağlık Magmana kardeşim. Çok ilginç sevdiğim bir anime olacak gibi, sakin ve edebi olacağı benziyor ki bu 2 öge de çok iyi bir birleşim. Teşekkür ederim yeniden bizleri böyle hoş bir seri ile birleştirdiğinden.

12. Ne demek, asıl ben bu yorum için teşekkür ederim :) Animeler artık bol ecchili, aksiyona dayalı, derinliği olmayan 24 dakikaya dönüştü. Artık aynı şeyi izliyormuşum gibi hissediyorum. Bu animenin konusunu okuduktan sonra farklı olduğunu fark ettim ve çevirmek istedim. Aynı şeyi hisseden birini görmek beni çok mutlu etti. Her hafta birlikteyiz o zaman :)

Kanashimi bunu beğendi.
  13. Elbette.Ben zaten şu insanları ekranlara bağlamak için kullanılan cinselliği sevmiyorum ayrıca komik de değil. Güzel konulu animelerden(veya film veya öbür kitap vs. gibilerinden) çok güzel bir seri çıkacak iken , cinselliği koyarak bütün işin kalitesini bozuyorlar ki bu hoş değil benim açımdan. Anime izleyen arkadaşlarım tarafından bu huyummdan kaynaklı çok laf yemişimdir ki arada yiyorum yine :/ neyse... zevkler diyelim.
    Aksiyona da gelirsek sırf zaman doldurmak için yapıyorlar gibi oluyor ki bu da hoşuma gitmiyor ya da koyacaklarsa abartı yapmasınlar .Misal olarak eski dövüş Çin filmlerini ya abartı sahnelerinden ya da yapmacık vuruşlardan nefret ederdim.
    Not : Daha çok uzatırım bu konu da :D.

14. Keşke bu sorun sadece animelerle sınırlı kalsa. Kitaplara, filmlere her şeye sıçradı. Yıllar geçtikçe kalite bozuluyor. FMA Brotherhood gibi bir animenin çıkacağına dair hiç umudum yok. Bilmiyorum belki de bu kadar umutsuz olmamak gerek. Karanlığın içinde hiçbir şeyi göremezsin sonuçta.

Kanashimi bunu beğendi.
  15. Katılıyorum belki de ... belki de hala çıkabilir düzgün seriler ( evet bir kitap önermişti arkadaşım (ki çok çok severim kitabı) kitap eğer cinselliği çıkartırsak ilginç konuluydu ama arada adamın fantezileri yüzünden kitabı bitirmeden kenara bıraktım (hatta kitabı yakasım geldi böyle düşünceler yayılmamalı diye.))
    Ve eğer sen ben düşünüyorsak bunları bizim gibi niceleri vardır ki bu kesin umut vardır demektir. Ama biz azınlığız şu dünya da o da ayı bir konu. Olsun elbet bunlar da düzelir bilinçlendirmeli milleti akıllı insan iradesini kontrol edendir , ahmak ise altında kalan.
    Ve cidden Fma gibi anime yok ona saygımdan Mangalarını satın alıyordum.
    Şuna da değinmeden edemeyeceğim bazı kitaplar var ki çevrilemediğinden Türkiye de satışa sunulamıyor ve halktaki bazı kitap kurtları bundan mahrum kalıyor ( ya da yabancı dilinden satın almak isteyenlere ise vergi çok geliyor ,gümrük vergisi vs. diye ( o mağdurlardan biri de benim ( ki e-kitap halinde okumayı da sevmem Makishima burada haklı ( Bilmeyenler için Psycho Pass tan bir karakter)) o nedenle iste mağduruz maalesef ...

16. Kesinlikle. Bir kitap kurdu olarak o sorunu ben de yaşıyorum. Eskiden kitaplar sanat yapmak içindi ve kendi dönemlerinde asla anlaşılmadılar. Şimdiki kitaplar ise tamamen okuyucunun beklentisini karşılamak için.
    Normalde dinlediğim radyo kanalı bellidir, geçen değişiklik olsun diye popüler müzik çalan kanallardan birini 5-10 dakika dinledim. Müzik diye bir şey yok. Sürekli aynı cümleleri tekrarlayıp melodiyi basıyorlar. Eskiden şarkıların bir anlamı olurdu, şimdi hepsi DJ müziğine dönmüş.
    Fune'de de aslında bu sorun biraz işlenecek gibi. Sözlük piyasada çok tutan bir ürün değil bu yüzden şirket bunları takmıyor bile. Aslında tam yerine yazmışız :D

Kanashimi bunu beğendi.
  17. Haklısın ciddi anlamda bu müziklerinden dönemden çok kötü bir biçimde etkilenmiş cidden eski müzikleri dinleyerek mutlu oluyorum nerede bir Cem karaca ya da bir MFÖ ya da Barış Manço ha gülebilecek şarkı istiyorsan Ergin Koray var. (Daha örnekleri artırırım ve yabancılardan da çok örnekler çıkar.Örnek Queens en bilinenlerden ,ayrıca eski jazz şarkıları da çok güzeldi ama şimdi ritimsiz şekilde yaparak bozmuşlar güzelliğini .)
    Ve cidden anlaşılamadılar üzülüyorum az da olsa onlar için ama böyle olması belki de onlar için daha iyi olmuştur bilirsin bazı şeyler çok tutulunca bu kadar şeyden sonra kendini bozuyor.
    Eski filmlerden en iyi örneği 12 Angry Man ile veririm misal olarak (izlemediysen öneririm) bir oda da geçmesine rağmen tüm film gözlerim sonuna kadar açık kırpmadan izledim denebilir. Ama şimdi arkadaşımın bana önerdiği izletmek istediği Hızlı ve Öfkeli , ya da yeni çıkan şu süper kahraman filmleri gibi gibi örnekler çok verilebilir. İzlediğimde sahneleri atlaya atlaya izlerim bir güzelliği yok hiçbirinin nasıl sıkılmadıklarına şaşıyorum. ( Üzgünüm Hızlı ve Öfkeli hayranları Zevkler ve Renkler diyeceğim yine).
    Not : Ben Animeleri bırakmayı niyetleniyordum sonra bunu gördüm dedim bunu izleyeyim. :) Eğer hep çıksa bırakmazdım, bunun gibi hoş konuluları.

18. Gerçekten kaliteli bir izleyiciye ulaştığım için çok sevindim :) Umarım beklentilerimiz yıkılmaz. Bu arada Mushishi'yi öneririm o da kesinlikle değeri anlaşılmamış bir anime. Ama öyle ıssız bir animeye yalnızlık da ayrı yakışıyor :)

Kanashimi bunu beğendi.
  19. Yalnızlık benim nedense en sevdiğim haldir hatta dur şu makaleyi de atmadan olmaz diye düşünüyorum ( Yalnız olanlar mutlu olamaz diyenlere gelsin bu Makale : Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...)

Ayrıca ben mushishiye başlayacağım başlayacağım hem unutuyordum. Teşekkür ederim övgülerin için çok sık karşılaşmıyorum senin gibi insanlar ile mutluluk verici ^^ ve Umarım yıkılmaz ^^

20. Makale için teşekkürler, açtım okuyacağım :) Tanıştığıma memnun oldum :)

Kanashimi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş